Самий розповсюджений захист - Мікротекст, він передбачає внесення до печатки по зовнішньому контуру чорної смужки, уздовж якої йде текст з висотою букв 0,5 - 0,8 мм, який виконується в позитивному або негативному зображенні. Даний тип захисту особливо поширений серед власників печаток, так як крім своєї захисної функції він прикрашає відбиток.
Елементи захисту
У даному виді захисту використовуються дрібні лінії товщиною не більше 0,1 міліметр, в сукупності яких і виходить та знаменита гільошірна сітка, що дозволяє багаторазово підвищити захищеність печатки. Макраме вважається одним з найскладніших видів захистів, які можна підробити. При скануванні такої печатки напрямок дрібних ліній спотворюється, печатку ідентичну вже не зробиш.
Захист растрове поле складається з дрібних точок різного діаметру щільно розташованих один до одного, які утворюють різні зображення. Даний вид захисту легше відтворити повторно, але він, тим не менш, є найбільш затребуваним серед печаток. Растрові зображення надають печаткам небувалу красу, завдяки цьому виду захисту , на печатках стало можливим розміщувати логотипи компанії та інші зображення пов'язані з діяльністю компаній. Растровий фон служить заднім фоном печатки і ніяк не зливається з основним текстом.
Даний захист передбачає собою прихований текст в штрих коді, який можна просканувати за допомогою телефону і тим самим дізнатися справжню інформацію про власника печатки. У штрих-код можна помістити інформацію про печатку та власника (адреса, назва фірми, ІПН, ОКПО, банківські реквізити, коди і т.д.)
І нарешті самий сильний захист на печатці - це цербер. Секрет її досконалості полягає в невидимості прихованих елементів на печатці, які відомі тільки вам. Звідси і максимум захисту. Невидимі елементи проставляються печаткою на документ одночасно зі звичайним видимим відбитком печатки. Невидимі елементи видно тільки під ультрафіолетовим світлом і не піддаються підробці. Невидимі елементи можуть бути в формі сіток, мікротексту, растрового фону і т. д.